KONST / Litografier / Färglitografi 16592021

nr 1659 2021

C Göran Karlsson

(f. 1944), Sverige

"Drake med röd vinge". Signerad, numrerad 40/200. Färglitografi, bildmått: 42x56 cm, yttermått inklusive ram: 50x64 cm

C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 18 november 2024
kl 20:29:08

16/11 20:21:02 1      700 kr
18/11 20:23:47 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 18 nov

C Göran Karlsson

Läs mer om C Göran Karlsson